کتاب

هر سال، ماه محرم، تعدادی از بچه های با انگیزه در دانشگاه ما، آستین همت بالا می زنند و نمایشگاه محصولات فرهنگی به ویژه کتاب برگزار می شه. نمایشگاه های کوچک و هر چند وقت یک بار، فرصتی خوب برای کتاب خریدن و هدیه دادن. ما هم که خیلی کتاب دوست داریم و تقریبا همون قدر که به شکممون می رسیم به روحمونم می رسیم(!) –کتاب -و یا بهتر بگم: فرهنگ- غذای روح- امسال هم از همون شب اول تعدادی کتاب خریدم و دو تا و نصفی رو هم خوندم:

فراموش نکنیم: مشکل ما سه راه حل دارد: خواندن، خواندن و خواندن. البته راه حل چهارمی هم وجود دارد که آن هم خواندن است. مطالعه را به عنوان جزیی ثابت به برنامه زندگی روزانه تان وارد کنید. (نقل به مضمون از دکتر حسن رحیم پور ازغدی). مطمئنا هم شهری های خوب شیرگاهی من، اهمیت مطالعه و نقش محوری دانش در قدرت نرم را بهتر از من می دانند. دوره سلطه نظامی گذشته و امروز ملتی سرفراز است که علم دارد.

خدمت دوستان دانشجو و استاد و اهالی مطالعه، عضویت در سایت goodreads را پیشهاد میکنم. آنجا با کتابهای مختلفی آشنا می شوید. می توانید کتابخانه با موضوع دلخواه بسازید. بدانید چه کسی چه کتابهایی دارد و نظرش به کتابهای مختلف چیست. نقد کتاب بنویسید و ...

 به من در کتابخوان سر بزنید

سایتی برای معرفی، نفد و به اشتراک گذاری دانسته هایمان درباره کتابها. حتما عضو شوید

کتابهایی که همین اول کار خریدم

عنوان

نویسنده

جنگ دوست داشتنی: خاطرات سعید تاجیک

سعید تاجیک

مجموعه داستان غیرقابل چاپ همراه با چند نقد و نظر

سید مهدی شجاعی

بابانظر: خاطرات شفاهی شهید محمد حسن نظرنژاد

مصاحبه: سید حسین بیضایی؛ تدوین: مصطفی رحیمی

یک عاشقانه آرام

نادر ابراهیمی

ویرانی دروازه شرقی

سرلشکر عراقی وفیق السامرایی

پاییز در قطار

کاظم مزینانی

پدر عشق و پسر

سید مهدی شجاعی

خاطرات مرضیه حدیدچی (دباغ)

محسن کاظمی

شعرهای سلمان هراتی مجموعه کامل

سلمان هراتی